ME1 toernooitje 21 september

Dat meisjesvoetbal dateert van er na het oprichten van voetbalverenigingen, werd ons weer eens duidelijk toen we afgelopen woensdagmiddag het sportterrein van de voetbalvereniging in Sint Maarten betraden: St. Boys! Een mooie accommodatie en alles goed voor elkaar. De ME1 was daar uitgenodigd voor een meidentoernooitje 4-tegen-4. De organisatie was in handen van de KNVB, tevens maakten zij van deze gelegenheid gebruik om te scouten. Nadat een en ander uitgelegd was, vertrokken we naar het voetbalveld waar de miezerige
regenbuien overheen waaiden; het is weer herfst. Ouders mochten zich niet met het spel bemoeien, alleen aanmoedigen was toegestaan. Ik heb zelden zo’n sportieve strijd gezien. Er waren geen scheidsrechters en er is geen onvertogen woord gevallen. Ook geen blessures en meisjes met waterlanders gezien. Kortom, voetbal zoals voetbal bedoeld is. Na 4 potjes van een kwartier werden alle meiden bijeen geroepen op de middenstip. Vervolgens werd er van het opruimen van de pionnen en hoedjes ook weer een wedstrijdje gemaakt, dus in no-time was alles van het veld. Tot slot lekker douchen en een zakje chips van Anita toe. 

De volgende middag is op woensdag 5 oktober.