Indeling jeugdteams: Hoe werkt dat eigenlijk?

De jeugdcommissie is al een tijdje bezig met de teams voor volgend seizoen. Ieder jaar is het weer een pittige klus om alle teams zo goed mogelijk in te delen. Hieronder een inkijkje in de manier waarop wij tot de indelingen komen.

We hebben te maken met een aantal regels. De belangrijkste regel gaat over de leeftijdsgrenzen voor de teams. De KNVB heeft per teamcategorie (JO9, JO10, JO11, enz.) een geboortejaar als grens gesteld. Zo horen spelers voor een JO9-team geboren te zijn in 2010. Of een speler geboren is op 1 januari 2010 of 31 december 2010 maakt niet uit. Spelers die jonger zijn mogen ook in dit team uitkomen. Spelers die te oud zijn in principe niet. De KNVB heeft hiervoor echter een dispensatieregeling ingesteld. Per team mogen een aantal spelers meespelen die 1 geboortejaar te oud zijn.

DESS is een kleine vereniging, waarbij we niet altijd genoeg spelers hebben uit één geboortejaar om een team vol te krijgen. Hierdoor zijn we genoodzaakt te schuiven met spelers. Welke spelers worden doorgeschoven, wordt bepaald door de jeugdcommissie. Als zij een idee hebben over het doorschuiven van spelers, overleggen ze met de trainers/coaches van de betreffende teams.

De jeugdcommissie kijkt bij het doorschuiven naar de volgende punten: de voetbalkwaliteiten, de leeftijd, het sociale aspect. In deze volgorde wordt besloten in welk team een speler het best past. Ook bij het doorschuiven van spelers tijdens het seizoen (meestal rond de winterstop) is dit de manier van werken.

Komend seizoen wordt er voor het eerst gewerkt met 3 verschillende soorten teams. In het schema hieronder is te zien hoeveel spelers er in een team zitten en hoe groot hun speelveld is. Alle teams ouder dan JO13/MO13 spelen ook 11:11 op een heel veld. Voor meisjesteams en jongensteams gelden dezelfde regels wat aantal spelers, spelvorm en veld betreft.

Competitie: Spelvorm: Veld:
JO8 6:6 Kwart veld
JO9 6:6 Kwart veld
JO10 6:6 Kwart veld
JO11/MO11 8:8 Half veld
JO12 8:8 Half veld
JO13/MO13 en ouder 11:11 Heel veld

Voor vragen kunt u ons altijd benaderen,

De jeugdcommissie
Anita van Arem 0229-599033
Ruud van Leeuwen 06-50126022
Jolanda Karsten 06-36100472
Jelle van IJperen 06-27598880

DESS JO15 DESS MO13
Jordi Stins Jasmijn de Jong
Daniel Huisman Esmee Vlaar
Cas Ursem Tess Huisman
Allaa Khalifeh Noa Zuydam
Lars op den Kelder Inge Stins
Seth van Diepen Maria Luurtsema
Hugo-Geert Luurtsema Sterre van Veen
Niek Luurtsema Kaya Knaven
Karel van Leeuwen Noelle Prins Alves
Nick Koopmans Emma Brouwer
Colin Kragten Julia Huisman
Timo Kan Femke de Jong
Nicky Okx Tessa Baltus
Thomas Nieuwenhuis Kim Nieuwenhuis
Thijs van Waaijen Luna Smit
Fleur Swier
Trainer: Nico Huisman Trainer: Jelle van IJperen
Coach: Bas op den Kelder
en Stef van Diepen
Coach: Lois Karsten
en Jelle van IJperen

 

DESS JO12 DESS JO11
Maarten Bruijns Omar Khalifeh
Finn Koopmans Thiago Prins Alves
Wess van Diepen Romario Peters
Perry Appel Imme Holleboom
Guus van Leeuwen Ferron Vlaar
Mike Stins Bram van Leeuwen
Jesper Vlaar Sven Okx
Dawid Kulikowski Tim Bruijns
Tijmen Vlaar Jermaine Brandhoff
Trainer: Ruud van Leeuwen Trainer: Dave Moolevliet
Coach: Ramon Poeze Coach: Frank Vlaar

 

DESS MO11 DESS JO10
Anna-Roos Luurtsema Dave Baltus
Lana Huisman Jens Ligthart
Leona Peters Job Zuydam
Roos Vlaar Ramon Zee
Jaylonique Coenradie Sepp Bartels
Lois Smit Fynn Bregman
Nienke Vlaar Mika Snoek
Romy Zuydam Tjibbe Gillebaard
Julia Sciebior
Ferai
Trainer: Lois Karsten Trainer: Nikita Peters
Coach: Jolanda Karsten Coach: Joost Ligthart
en Lisa de Niet

 

DESS MO11
Pé Vlaar
Timo van den Bosch
Fer Holleboom
Daan van Diepen
Djesse Coenradie
Matthijs Vlaar
Joes Bartels
Trainer: Anita van Arem
Coach: Anita van Arem