Dirk Broers in het zonnetje gezet

Vrijdag 27 april 2012, de vrijdag voor Koninginnedag is het zover, tijd voor de uitreiking van de lintjes. Wij hadden het genoegen om Dirk Broers met een smoes naar het gemeentehuis te lokken, omdat ook hij vandaag een Koninklijke onderscheiding mocht ontvangen. Hoe pakken we dit nu aan? Het verhaal was als volgt: Dirk werd meegevraagd om te kijken of we bij de wethouder Sportzaken subsidie konden aanvragen voor het vrouwenvoetbal. Dirk staat al jarenlang klaar voor de club en heeft ook voor het damesvoetbal veel geregeld. Dirk was vereerd dat hij mee mocht en wilde dus graag mee om dit voor elkaar te krijgen. Op vrijdag 27 april stonden we om half 10 bij Dirk voor de deur, even een uitstapje naar het gemeentehuis. Daar aangekomen was het best bedrijvig, Dirk vroeg nog; Komen deze allemaal voor voetbalzaken? Wij weten het niet Dirk… Uiteindelijk mochten we om 10.00 uur door naar het tweede gebouw, waar de burgemeester ons verwelkomde. Dirk mocht plaats nemen aan de grote ronde tafel, waar nog 16 andere genodigden zaten. In het voorbijgaan, van alle aanwezigen, zag Dirk zijn zus zitten. Hij vroeg aan John; Wat doet mijn zus uit Akersloot nou hier? Waarop John antwoordde, zit zij ook niet ergens bij? Nee hoor, antwoordde Dirk. Dan weet ik het ook niet, zei John lachend. Het kwartje viel pas bij Dirk toen de burgemeester vertelde, dat alle mensen aan de tafel met een smoes naar het gemeentehuis waren gelokt… Ze waren hier niet voor een praatje met de wethouder, maar om een Koninklijke onderscheiding te ontvangen! Er werden mooie woorden over Dirk uitgesproken. Zijn enthousiaste inzet wordt zowel bij de voetbal als de carnaval zeer gewaardeerd. Op de dag van zijn onderscheiding stond er nog een stukje over Dirk in het Westfries Dagblad, waarin stond; “Voor mijn eigen ben ik niet bijzonder”. Voor ons wel Dirk! Bedankt voor je tomeloze inzet voor de club. Je staat altijd voor een ieder klaar en ook de belijning op het veld wordt nog steeds trouw door jou uitgevoerd. We hopen dat dit nog een tijdlang zo door mag gaan. De Koninklijke onderscheiding heb je verdiend! Het was een geslaagde ochtend, John, Cor, Laurien, Delia, Charlotte en Sharo